معرفی روستای کرند

ساخت وبلاگ

امکانات وب

چکیده : معرفی روستای کرند روستای کرند با مساحتی بالغ بر 192هکتار در قسمت شمال شرق شهرستان گنبدکاوس واقع در ... با عنوان : معرفی روستای کرند بخوانید :

معرفی روستای کرند

روستای کرند با مساحتی بالغ بر 192هکتار در قسمت شمال شرق شهرستان گنبدکاوس واقع در بخش داشلی برون به فاصله 136 کیلومتر قرار گرفته وحد شمالی آن مرز ترکمنستان ودر شرق آن روستای قره گل وآق تقه وهمچنین محل تقاطع رود اترک و آجی سو وحد جنوبی آن را رودخانه اترک وحد غربی نیز به روستای هوتن ورودخانه اترک محدود می شود.

زمین شناسی

از لحاظ زمین شناسی نیز ناحیه شمال روستا که به نوار مرزی ، به کوه سونگی داغ ختم می شود. تپه های خاکی ماسه ای بصورت یکنواخت وبه صورت شمالی-جنوبی از کوه سونگی داغ شروع وتا حد یک کیلومتری شمال روستا ادامه داشته که همین عارضه باعث ایجاد زمینهای حاصلخیز برای هرگونه فعالیتهای کشاورزی را مهیا نموده است. از طرفی نیز همانطور که در قسمت مقدمه قید شده وجود رودخانه اترک چشم انداز خاص به منطقه داده است. زمینهای پست وناهموار در قسمت حاشیه این رودخانه گویای وجود زمینهای خاکی تا ماسه ای می باشد که خود باعث کشف انواع محصولات کشاورزی وفعالیتهای خاص از قبیل تامین ماسه وشن را برای اهالی روستا فراهم نموده است. بطوری کلی اگر بخواهیم سابقه این منطقه را از لحاظ زلزله شناسی بررسی ومورد مطالعه قرار دهیم طبق مطالعات زمین شناسی بیشتر ناحیه شهرستان گنبد در میان اگسل اصلی شاهرود وعشق آباد قرار گرفته ودر معرض زمین لرزه ها      ... هر از چند گاه بوده است وبه تبع آن نیز روستای کرند را نمی توان از این قاعده مستثنا دانست.

اقلیم

از نظر اقلیم شناسی ویا به عبارتی از نقطه نظر آب وهوایی عوامل محل اعرض جغرافیایی، ناهمواری، منابع آبی وجود دریایی خزر در قسمت غرب وعوامل بیرونی کم فشار مدیترانه ای، پرفشار سیبری وبادهای غربی سبب تنوع اقلیمی روستای کرند شده که منبعث از آب وهوای استان می باشد. به لحاظ این که استان گلستان در محدوده منطقه معتدله شمالی وبه لحاظ ناهمواریها نیز بین کوههای شمالی خراسان وکوه سونگی داغ قرار گرفته از  طرفی نیز وجود دریای خزر

 

...
نویسنده : عاشرمحمدرئوفی بازدید : 1065 تاريخ : جمعه 1 دی 1391 ساعت: 18:22